LOKALITA

Domy jsou zasazeny do příjemné lokality obklopené zelení a v těsné blízkosti lesního porostu. Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí dnes zde žije bezmála 2 800 obyvatel a v roce 2001 získala titul Vesnice roku Moravskoslezského kraje.

Odkazem minulosti jsou renesanční zámek a goticko-renesanční kostel. Současnost obce charakterizuje kvalitní infrastruktura, udržovaná zeleň a kompletní sítě - plynofikace, elektřina, vodovod, kanalizace i datová síť.  V obci působí desítky firem s řadou pracovních příležitostí. Samozřejmostí je kompletní občanská vybavenost – mateřská, základní a základní umělecká škola, lékaři a nákupní možnosti. K volnočasovým aktivitám v přírodě vybízí nedaleká chráněná krajinná oblast Poodří.

Doprava

V blízkosti se nachází rychlostní komunikace, která vás dovede autem do Ostravy i na letiště Mošnov doslova za pár minut. Starou Vsí projíždějí také autobusy na trasách Ostrava–Bílovec a Ostrava–Nový Jičín. Do Ostravy je to přitom necelá čtvrthodinka. Spoje jsou vhodně koncipovány, aby přepravily cestující nejen za zábavou, ale především do škol nebo zaměstnání a zpět domů.

Sport

Zdejší mužstvo národní házené je dlouholetým účastníkem celostátní 1. ligy. Hraje se zde také futsal, florbal, stolní tenis, badminton, volejbal a lední hokej. Jsou tu vhodné terény pro turistiku a cykloturistiku, působí tu jezdecký klub. Cvičí se tu aerobik, jóga, pilates.
Další sportovní možnosti jsou na dohled. V Brušperku (4 km) najdete 25m plavecký bazén, brouzdaliště, tobogán a whirlpool. Další relax centrum s bazénem je v 7 km vzdálených Fryčovicích. A jen 17 km si zajedete do Hukvald na 9jamkové golfové hřiště.

Kultura a zábava

Působí zde Zámecká kapela, Lidový soubor písní a tanců Ondřejnica, či Společnost herců a šermířů Keltik. Staleté kořeny má slavnost „Jizda kole obila.“

Zájmové kroužky nabízejí všechny zdejší školy, katolická farnost provozuje diecézní středisko pro mládež. Základní škola je zapojena do mezinárodního projektu Erasmus. V obci působí Rodinné centrum Starovjáček, Spolek přátel veselého stáří, rybáři, zahrádkáři, včelaři, chovatelé či klub důchodců. Vyhlášeným místem k zastavení je i restaurace Palfrig, která se pyšní několik let výborným hodnocením ze strany návštěvníků i hotelových hostů.